Gran èxit de la nostra Escola

Brillant final de temporada amb les darreres finals guanyades pels equips de la base.

Del XXIV Memorial Canut vam jugar 5 de les finals amb un ple de victòries, i de la Copa Federació en vam jugar 5 i en vam guanyar 3.

Aquest són el resultats de les finals de futsal amb els comentaris que ens han fet arribar els entrenadors de cada equip.

Femení Benjamí / Aleví

FC Encamp 6 – FC Santa Coloma 0

Femení Infantil / Cadet

FC Encamp 7 – FF Andorra 1

Colofó a la temporada de les nostres categories femenines amb la consecució de la Copa Canut femenina infantil-cadet i la Copa Federació femenina categoria aleví-benjamí. Amb aquests dos títols donem per finalitzada una temporada on els nostres equips femenins han acabat imbatuts.

PreBenjamí A

FC Encamp 1 – Pessebre 2

Partit molt superior del nostre equip, demostrant l’evolució i el bon joc adquirit al llarg de la temporada, però al qual un darrer cop no ha acompanyat la sort. Després de numeroses ocasions de gol, encaixem el primer gol en un desajust defensiu. Aconseguim empatar a la segona part i disposem de diverses oportunitats per a posar-nos per davant, però en una acció desafortunada ens marquem un gol en pròpia porteria. Gran esforç i actitut de l’equip i molt contents i satisfets de la seva projecció al llarg de tota la temporada, a seguir treballant la temporada vinent i esperem que la sort ens acompanyi una mica més!

Benjamí A

UE Santa Coloma A 0 - FC Encamp 3

La UE Santa Coloma va començar tenint les millors ocasions, però després dels primers 10 minuts de partit, els nens comencen a recuperar pilotes a camp contrari i fent que l’equip rival cometi algun error. A pilota parada arriba el primer gol, i encara a la primera part, també arriba el segon després d’una bona pressió. Ja a la segona part, més controlada, l’equip aconsegueix fer el tercer i emportar-se aquesta edició del Canut benjamí.

Benjamí B

SAE Sant Julià 3 – FC Encamp 3

Partit amb molta demanda física, els nens van començar malament però van aconseguir remuntar el 2-0 inicial. Amb el 2-2 vam facilitar el 3r del rival i vam tornar a empatar 3-3. Als penalts vam guanyar 2-0. Molt contents tant els nens com jo com la gent que l’estava mirant. Hem millorat molt des de principi de temporada fins ara! Felicitats 1,2,3 ENCAMP!

Benjamí C

FC Encamp 3 - UE Santa Coloma 5

Partit on al minut 12 ja perdíem per 0-3 per la falta d'intensitat i les accions a pilota parada dels colomencs. Després d'uns ajustaments a l'equip, hem millorat en intensitat i concentració, aconseguint empatar el partit, però a falta de 2 minuts, i un altre cop a pilota parada, ens fan el 3-4.
En un últim intent per empatar el partit, els colomencs, a la contra, sentencien amb el definitiu 3-5. Felicitar a l'equip per la reacció i competir fins l'últim minut.

Aleví A

FC Encamp 6 - Inter Escaldes 1

Partit igualat en l’inici però que amb l’eficàcia dels nostres de cara a porteria s’ha decantat amb un clar resultat al marcador!

Infantil B

FC Encamp 4 – FC Lusitanos 1

En un començament de partit seriós ens avancem al marcador però amb el relaxament vam començar a jugar al seu joc fins a l’empat de l’adversari. A la segona part tornem a jugar al nostre joc i finalitzem les nostres ocasions fins guanyar el partit. Molt bona segona part.

Juvenil

FC Encamp 2 - Inter Escaldes 0

Partit molt igualat y amb poc ritme que es va resoldre a la segona part, amb una més que merescuda victòria, per arrodonir una gran temporada de futsal amb el títol de Lliga y el Memorial Canut.

GRAN ÈXIT de la nostra escola

 

 Trobareu les fotos a la galeria d'imatges